Strona internetowa Domu Dziecka w Namysłowie

czerwiec 2014

01.06.2014 r

Z okazji Dnia Dziecka Pani Marta Południak wraz z Panią Iwoną Błahą ? Lewandowską zorganizowały dla naszych wychowanków wyjazd do kina w Opolu. Jak widać na załączonych zdjęciach dzieci bardzo miło spędziły czas. Obejrzały film pt. ?Czarownica?, który dostarczył im wiele emocji.

01.06.2014

Dzień Dziecka w ZOO w Opolu

Dzięki uprzejmości Pani Marty Południak, Pani Iwony Błahy ? Lewandowskiej oraz Pana Rafała Samborskiego, wychowankowie wraz z wychowawcą Domu Dziecka w Namysłowie mieli możliwość wyjazdu do ZOO w Opolu. Dzieci podczas zwiedzania były zachwycone zwierzętami i atrakcjami, które były dla nich przygotowane. Wyjazd do ZOO przysporzył naszym dzieciom wiele radości i niezapomnianych wspomnień.

 

03.06.2014r.

Dnia 03.06.2014 Nasze dzieci z okazji Dnia Dziecka odwiedził Wojciech Bartnik  ? polski bokser i trener bokserski, brązowy medalista olimpijski w wadze półciężkiej Był zawodnikiem Gwardii Wrocław. W 1990 został zwycięzcą Turnieju im. Feliksa Stamma. Trzykrotnie wystąpił na letnich igrzyskach olimpijskich. W 1992 w Barcelonie zdobył brązowy medal w wadze półciężkiej, wygrywając trzy walki. W Atlancie (1996) i Sydney (2000) startował w wadze ciężkiej. Dziesięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, dziewięciokrotnie w latach 90. wystartował w meczach międzypaństwowych. Trzykrotnie startował w mistrzostwach świata (1993, 1995, 1997), a także trzykrotnie w mistrzostwach Europy (1993, 1996, 1998) ? w drugim ze startów w Vejle zdobył brązowy medal. W 2001 przeszedł na zawodowstwo, związał się z Hammer KnockOut Promotions. Do 2010 stoczył 31 walk, odnosząc 26 zwycięstw (w tym 10 nokautów), 4 porażki i 1 remis. Do spotkania doszło już po raz drugi dzięki pomocy i uprzejmości Przyjaciela Naszej Placówki Pani Anny Zienkiewicz

Tauron 2014

 16 czerwca 2014 roku  w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu zorganizowano galę półfinałową akcji „Domy Pozytywnej Energii? organizowanej przez opolski odział firmy Tauron. Nasza placówka zajęła trzecie miejsce w półfinale. Otrzymaliśmy wspaniałą nagrodę – 10 tysięcy złotych.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Czekało na nas zwiedzanie Radia Opole. Nasi wychowankowie byli świadkami nagrania na żywo prognozy pogody, mogli nagrać swój własny tekst. Zwiedziliśmy gmach radia, zobaczyliśmy jak wygląda praca dziennikarzy radiowych i jakie urządzenia w swojej pracy wykorzystują. Organizatorzy zadbali również o aktywne spędzenie czasu. Przygotowano krótki kurs tańca, konkursie karaoke, w którym nasze wychowanki zaśpiewały piosenkę Sylwii Grzeszczak pt. „Pożyczony”.  Każdy znalazł coś dla siebie. Dla najmłodszych uczestników przygotowano zajęcia plastyczne. Nie zabrakło również pysznego tortu oraz poczęstunku.  Podczas mile spędzonego dnia towarzyszyła nam maskotka – Tauronek, która umiliła nam pobyt.

Urodziny Damiana

Dnia   08.06.2014r. wspólnie z wychowankami obchodziliśmy kolejne w tym roku 18 urodziny . Tym razem solenizantem był Damian Sokół . Z tej okazji został przygotowany skromny poczęstunek na którym obecni byli wszyscy pracownicy Domu Dziecka. Życzymy powodzenia w podejmowaniu już dorosłych decyzji życiowych.

 

Dzień Pieczy Zastępczej          

Dnia 27.06.2014r na terenie Domu Dziecka w Namysłowie wspólnie z Pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie został zorganizowany festyn z okazji Dnia Pieczy Zastępczej. W uroczystości j uczestniczyli nasi wychowankowie jak i zaproszone Rodziny Zastępcze z Powiatu Namysłowskiego oraz dostojni goście:

Starosta Powiatu Namysłowskiego ? P. Julian Kruszyński,

V-ce Starosta Powiatu Namysłowskiego ? P. Andrzej Spór,

Sekretarz Powiatu Namysłowskiego ? P. Andrzej Gosławski,

Skarbnik Powiatu Namysłowskiego ? P. Katarzyna Parzonka,

Przewodnicząca Rady Powiatu Namysłowskiego ? P. Roman Półrolniczak,

Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych ? P. Katarzyna Kuśmierczyk,

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie- P. Ryszard Kalis

Tego dnia atrakcji dla dzieci i młodzieży nie brakowało. Odbył się wspólny gril, wraz ze słodkim poczęstunkiem oraz gry i zabawy dla dzieci zarówno tych młodszych jak i starszych.

Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Oby jak najwięcej tak mile spędzonych wspólnie chwil.