Strona internetowa Domu Dziecka w Namysłowie

kwiecień 2014

Konkurs – Damian Sokół – kwiecień 2014

Wychowanek Filii Domu Dziecka w Namysłowie Damian Sokół wziął udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez Instytut Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie w miesiącu kwietniu 2014. Tematem konkursu był ?INNY?. Wykonał on plakat, ma którym przedstawił szeroko rozumianego tytułowego bohatera Innego.  Byli nim: osoba niewidoma, niema, osoby o różnym kolorze skóry, osoba niepełnosprawna jeżdżąca na wózku inwalidzkim, a także związki homoseksualne. Wszystkie osoby jadące jednym pociągiem przejeżdżając przez mózg człowieka skłaniają go nad refleksją na temat  tolerancją.

 

Warsztaty wielkanocne

 Dnia 10.04.2014r odwiedziły nas uczennice Szkoły Specjalnej w Namysłowie wraz z Paniami Nauczycielkami. Panie pokazały nam jak robić stoiki wielkanocne. Dzięki tym zajęciom nasz dom stał się piękniejszym i wzbogacony o świąteczne stroiki i ozdoby wielkanocne.

 

 

 

XXVI edycja konkursu ?Stół wielkanocny?

W dniu 13 kwietnia 2014r odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu. Dom Dziecka w Namysłowie za udział w konkursie otrzymał dwie książki oraz dyplom uczestnictwa.

 

 

 

Spektakl w Szkole Specjalnej

Dnia 15.04.2014r wychowankowie Domu Dziecka wraz z Dyrektorem i wychowawcom zostali zaproszeni na przedstawienie zorganizowane przez uczniów Szkoły Specjalnej. Uczniowie tej szkoły włożyli wiele trudu i wysiłku w przygotowanie przedstawienia, które tylko i wyłącznie zorganizowane było dla dzieci z Domu Dziecka w Namysłowie. Występ bardzo się podobał zarówno dzieciom jak i pracownikom Placówki.

Piknik Rodzinny

Dnia 26.04.2014r zostaliśmy zaproszeni na piknik organizowany przez hurtownie warzyw i owoców. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji m.in. wata cukrowa, popcorn, dmuchany zamek- zjeżdżalnia, kiełbaski z grilla i bigos. Wszyscy z festynu wrócili bardzo zadowoleni.