Strona internetowa Domu Dziecka w Namysłowie

maj 2015

W dniu 05.05.2015r. wychowankowie Domu Dziecka wraz z wychowawcami odwiedzili  Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej ?Promyk? w Kamiennej . Wychowanka naszego Domu na tą okazję upiekła dwa ciasta na poczęstunek , a pozostali wychowankowie przygotowali występy artystyczne oraz różnego rodzaju gry planszowe. Odbyły się również rozmowy na różne ciekawe i edukacyjne tematy.  Zarówno wychowankowie jak i Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej  spędzili ten czas miło i śpiewająco. To spotkanie było dla naszych wychowanków szczególnie ważne, gdyż  była to ich pierwsza wizyta w Domu Pomocy Społecznej.  Jesteśmy wdzięczni  Pani Dyrektor, Pensjonariuszom oraz Pracownikom Domu Pomocy Społecznej ?Promyk? za miłą gościnę.

Dnia 13.05.2015r sześcioro naszych wychowanków uczestniczyło w zajęciach na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Namysłowie. Projekt ?Raduj się z nami? na celu ma propagowanie zdrowego stylu życia. Wychowankowie mieli okazję wysłuchać cennych prelekcji, z których można było nauczyć się bardzo wiele. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach tematycznych i mogły wykazać się artystyczne. Wychowankowie naszego domu mogli poznać uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej  i spędzić z nimi miło czas. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w zajęciach.

Dnia 19.05.2015r .mieliśmy okazję gościć uczestników  Warsztatów Terapii Zajęciowej w Namysłowie wraz z Paniami Terapeutkami oraz Panią Kierownik Marią Karaban. Zorganizowaliśmy na naszym  podwórku warsztaty plenerowe ( wykonywanie biżuterii z masy plastycznej ) oraz przygotowaliśmy dla naszych gości poczęstunek. Wcześniej rozpaliliśmy grilla i przygotowaliśmy kiełbaski, a także częstowaliśmy uczestników robionym przez nas ciastem. Wszystkim humory bardzo dopisywały przy wspólnej pracy i zabawie. Podczas drugiej części warsztatów ( kwiaty z patyczków i styropianu)  zaczął mocno padać deszcz i udało się nam dokończyć zajęcia w domu. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mogli zobaczyć nasz dom    i to jak mieszkamy. Dzięki tym odwiedzinom, mieliśmy ponownie okazję poznaj bliżej te przemiłe osoby, którym serdecznie dziękujemy za przybycie  i mile wspólnie spędzony czas.

W dniu 31.05.2015r. Wychowankowie Domu Dziecka zostali zaproszeni przez Rodzinę Państwa Gostomskich oraz studentów ze Stanów Zjednoczonych do kręgielni na wspólną grę z okazji Dnia Dziecka.  Wszyscy świetnie się bawili począwszy od najmłodszych wychowanków  a skończywszy na  starszych. Po wspólnej zabawie wychowankowie zostali zaproszeni na smaczną pizzę.

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony miło czas jak i za atrakcje jakie zostały przygotowane dla naszych wychowanków. Życzymy dużo pomyślności dla całej Rodziny Państwa Gostomskich oraz powodzenia dla studentów ze Stanów Zjednoczonych w dalszych ich zmaganiach edukacyjnych.

W dniu 30.05.2015r. Dom Dziecka w Namysłowie zorganizował VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Domów Dziecka Namysłów Cup 2015r. pod patronatem Starosty Namysłowskiego Pana Michała Ilnickiego oraz Burmistrza Namysłowa Pana Juliana Kruszyńskiego.

W Turnieju brały udział następujące drużyny:

GRUPA A:

Dom Dziecka Namysłów

Dom Dziecka Głogówek

Dom Dziecka Opole

Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania

GRUPA B:

Dom Dziecka z Niemiec Reichenbach

Dom Dziecka Pleszew

Dom Dziecka Ostrzeszów

Dom Dziecka Bierutów.

Wyniki turnieju był następujący:

I miejsce : Dom Dziecka Głogówek

II miejsce: Dom Dziecka Pleszew

III miejsce : Dom Dziecka Namysłów

IV miejsce: Dom Dziecka Bierutów

V miejsce: Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania

VI miejsce : Dom Dziecka Ostrzeszów

VII miejsce: Dom Dziecka Reichenbach

VIII miejsce: Dom Dziecka Opole

            Wszyscy uczestnicy jak i goście spędzili ten dzień bardzo miło. Odbył się również słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych.  Na koniec Turnieju wręczono puchary dla wygranych drużyn oraz drobne upominki dla wychowanków.

                          I miejsce puchar Starosty Namysłowskiego

                          II miejsce puchar Burmistrza Namysłowa

                          III miejsce puchar Dyrektora SP 4 z Oddziałami Integracyjnymi

                          IV miejsce puchar Dyrektora Domu Dziecka

                          V miejsce puchar  Fair Play Rodziny Państwa Gostomskich

            Dyrekcja, wychowankowie oraz personel Domu Dziecka w Namysłowie składają serdeczne podziękowania  Staroście Namysłowskiemu Panu Michałowi Ilnickiemu, Burmistrzowi Namysłowa Panu Julianowi Kruszyńskiemu, Rodzinie Państwa Gostomskich, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej.