Strona internetowa Domu Dziecka w Namysłowie

październik 2014

13.10.2014r. wychowanek Naszej Placówki Marcin Matuszowic obchodził 18 urodziny. w uroczystościach urodzinowych Marcina brali udział Nasi wychowankowie, pracownicy, Ciocia Bernadeta , a także Gość specjalny z Niemiec – Pani Ewa Mainka – ciocia Marcina i Kobieta o wielkim Sercu – przyjaciel Naszego Domu.

 

?Jesienne porządki – na wesoło?

Wychowankowie naszego domu, spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu, dbają również o porządek na podwórku wokół domu. Podczas czasu wolnego, dzieci chętnie grabią liście, a jednocześnie grupowa praca przeistacza się w wesołą zabawę i wspólne wygłupy. Wszystkie dzieci po wspólnej pracy i zabawie, z uśmiechniętymi buziami wróciły do domu, gdzie czekała na nich ciepła herbacie i słodki poczęstunek.

Dnia 26.10.2014 r w Domu Dziecka odwiedził nas Krzysztof Riewold – żongler, performer, dreadmaker. Krzysztof jest półfinalistą IV edycji ?Mam Talent”.

Jako 10 letni chłopak dołączył do grupy cyrkowej ?Cudaki”, w której na co dzień zajmuje się sekcją diabolo. Potrafi żonglować, jeździć na monocyklu, balansować na wałku i chodzić na szczudłach, ale najbardziej fascynuje go diabolo. Krzysztof zaprezentował nam żonglerkę oraz zabawy i sztuczki z diabolo. Również dzieci mogły spróbować swych sił przy trudnej sztuce żonglowania oraz zabawy diabolo.

Dziękujemy Pani Annie Zienkiewicz oraz Natalii Gajowskiej za zorganizowanie takiego pokazu i możliwości poznania Pana Krzysztofa.

Dnia 29.10.2014r pożegnaliśmy trojkę wychowanków Domu Dziecka: Marlenę, Jakuba i Wiktorię, którzy na mocy postanowienia sądu powrócili do domu swoich dziadków.  Bedzie nam wszytkim ich bardzo brakować.