Strona internetowa Domu Dziecka w Namysłowie

wrzesień 2015

4 września 2015 r. w Campusie Politechniki Opolskiej w Opolu odbył się

Półfinał Akcji ?Domy Pozytywnej Energii?. Domy Pozytywnej Energii to autorska akcja Grupy TAURON skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych publicznych i niepublicznych, działających na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Organizatorami Akcji Domów Pozytywnej Energii są: TAURON Polska Energia S.A., TAURON Dystrybucja S.A. i Fundacja TAURON.

 W tegorocznej Akcji udział wzięły także dzieci z Naszego Domu. Tematem przewodnim tej edycji konkursu było sporządzenie raportu z wydarzeń , które miały na celu współpracę i  integrację wychowanków  Domu Dziecka w Namysłowie ze społecznością lokalną pod hasłem „Dzielimy się Pozytywną Energią?. Raport sporządzony przez Dzieci z pomocą wychowawców: Pani Ewy Famuły, Pani Natalii Mączki, Pani Joanny Farion, Pani Anny Sikory, Pani Lidii Piejko, Pani Justyny Kaweckiej zyskał uznanie w oczach jury , a Dzieci  otrzymały nagrodę w wysokości 10.000 zł  i możliwość uczestnictwa w Finale 6 października 2015 roku i walki o główna nagrodę 50.000 zł.

Dnia  24.09.2015r wszyscy wychowankowie Domu Dziecka mieli okazję wyjechać do parku rozrywki Energylandia w Zatorze koło Krakowa. Wyjazd ten był planowany z okazji Dnia Dziecka, jednakże w tym czasie kilku wychowanków było nieobecnych, dlatego wyjazd został przełożony na wrzesień.  Dzieci miały możliwość całodziennej zabawy w parku rozrywki, który podzielony jest na strefy: familijną, ekstremalną i dla najmłodszych. Młodsze dzieci korzystały z atrakcji przewidzianych dla ich przedziału wiekowego, natomiast dzieci starsze mogły korzystać z atrakcji na strefie ekstremalnej. Cała masa atrakcji, pozwoliła dzieciom przeżyć niezapomniane chwile i przywieźć ze sobą wyjątkowe wspomnienia. Wychowankowie byli niezmiernie szczęśliwi i bardzo dziękowali za tak ekscytujący wyjazd.